İspanya

Türkiye-İspanya ticari ilişkileri son yıllarda büyük bir dinamizm içindedir. İkili ticaret hacmimiz artarak 6 milyar Avro'yu aşmıştır. Türkiye ispanya'nın dış ticaretinde dünya genelinde 9.uncu, AB üyesi olan ülkeler haricinde ise ABD ve Meksika'nın ardından 3.üncü sırada yer almaktadır.

Ülkemizdeki İspanyol sermayeli firma sayısı 400'e yaklaşmış olup, İspanyol yatırımcılar genellikle ticaret, taşıt araçları yan sanayi, madencilik, çimento, gıda, elektronik, makine imalat ve madeni eşya sanayi, plastik sanayi, sigorta, yenilenebilir enerji, ziraat, tekstil ve inşaat makineleri yedek parçaları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Bu dinamizmden hareket eden GLO, Türk ve İspanyol yatırımcılara destek olmak amacıyla özel bir çalışma içerisine girmiş ve İspanya'nın saygın hukuk bürolarından biriyle önce Niyet Mektubu'nu imzalayarak doğrudan iletişim kurmuş, daha sonrada bir İşbirliği Anlaşması imzalamış bulunmaktadır.

GLO, Türk-İspanyol İş Konseyi üyesidir. Konsey hakkında detaylı bilgi için lütfen bakınız: http://www.deik.org.tr/Konsey/76/Türk_İspanyol.html

GLO, Türk-İspanyol Resmi Sanayi ve Ticaret Odası'nın bir üyesidir (http://www.camarahispano-turca.org/tr)

GLO İspanyolca dilinde de hizmet vermektedir.

> Devamı için tıklayınız
Göğüş Hukuk Bürosu © 2018 BHD Reklam